Kurs EBM

O PROGRAMIE

Organizowane co roku przez Fundację Nutricia seminarium szkoleniowe pt. „Kurs Podstaw EBM (medycyny opartej na danych naukowych)”, poświęcone Evidence Based Medicine, ma na celu zapoznanie młodych naukowców z zasadami i praktykami prowadzenia badań klinicznych.

Uczestnicy seminarium otrzymują kompleksową wiedzę o tym, jak organizować i prowadzić badania naukowe, konstruować budżet, przy zachowaniu kwestii prawnych i etycznych, a także jak zaprezentować wyniki po badaniu i opracować publikacje. Za uczestnictwo w seminarium przyznawane są punkty edukacyjne (ok. 12 pkt. w zależności od ilości godzin).

ADRESACI DZIAŁAŃ

Seminarium EBM kierowane jest do:

• młodych naukowców - lekarzy i pracowników opieki zdrowotnej.

Fundacja Nutricia nie prowadzi rekrutacji otwartej na kurs EBM. Rekrutacja odbywa się poprzez rekomendacje.

PARTNERZY

Kierownikiem merytorycznym seminarium jest prof. dr hab. n. med. Hanna Szajewska, a patronat naukowy nad warsztatami objęła Klinika Pediatrii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.