Edukacja żywieniowa wspólnie z Krajowym Instytutem Gospodarki Senioralnej

W ramach niedawno nawiązanej współpracy z Krajowym Instytutem Gospodarki Senioralnej, Fundacja Nutricia objęła edukacją żywieniową osoby starsze w Polsce. Przygotowane wraz z ekspertami materiały edukacyjne stały się częścią nowej, dedykowanej osobom starszym, ogólnopolskiej platformy ABCSenior.com.

W ramach jednego z obszarów działalności Fundacji Nutricia koncentrujemy się na budowaniu wśród społeczeństwa nawyków żywieniowych, wspierających zdrowe starzenie się. Jako Partner Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej, który skupia przedstawicieli największych organizacji senioralnych, a także bada potrzeby osób starszych w Polsce i opracowuje rekomendacje dla przedsiębiorców i dostawców usług publicznych, dołączyliśmy do twórców treści portalu ABC Senior.com.

Partner merytoryczny portalu ABCSenior.com

Epidemia koronawirusa znacząco wpłynęła szczególnie na życie osób starszych, będących jedną z najbardziej narażonych na zakażenie grup społecznych. Ograniczenia płynące z obostrzeń epidemiologicznych wymusiły na seniorach w Polsce zmianę stylu życia i spowodowały jeszcze większe zapotrzebowanie na stały dostęp do rzetelnych materiałów edukacyjnych.

Platforma ABCSenior.com, powstała jako odpowiedź na epidemię COVID-19 i stanowi bazę rzetelnych informacji, materiałów edukacyjnych, webinarów czy ważnych linków dla osób starszych i ich opiekunów. Oprócz możliwości korzystania z niej online, materiały publikowane są w formie do druku, tak by mogły dotrzeć również do osób niekorzystających z rozwiązań cyfrowych.

Edukujemy o prawidłowym żywieniu osób starszych

Jako Fundacja Nutricia rozwijamy zakładkę portalu ABC Senior.com „Dieta",w której publikowane są artykuły edukacyjne, jadłospisy i materiały graficzne. Współpracujący z nami eksperci, wyjaśniają w nich w jaki sposób skomponować dietę seniora, by dostarczała prawidłowych ilości składników odżywczych oraz zajmują się zagadnieniem niedożywienia wśród osób starszych.

Współtworzymy również treści video. Webinary, prowadzone przez ekspertów Fundacji Nutricia, poruszają aspekty psychologiczne motywacji seniora do jedzenia oraz udzielają porad dotyczących układania prawidłowego jadłospisu osób po 65 roku życia.

Użytkownicy platformy mogą także skorzystać z infolinii, na której porad udziela Karolina Łukaszewicz, dietetyk kliniczny Fundacji Nutricia. Zainteresowani seniorzy i ich opiekunowie mogą skonsultować telefonicznie m.in. sposób żywienia osób starszych czy zaburzenia apetytu, z którymi się borykają.

Więcej informacji

Więcej o współpracy w zakładce ZDROWIE-DIETA a wszystkie materiały edukacyjne, przygotowane przez Fundację Nutricia dla portalu ABCSenior.com znajdują się na stronie: https://abcsenior.com/