Konkurs grantowy 2024

Fundacja Nutricia zaprasza do udziału w 29. edycji konkursu grantowego, który od 1996 roku wspiera finansowo projekty badawcze związane z tematyką żywienia człowieka. Przez 28 lat Fundacja przekazała 95 grantów na projekty badawcze i stypendia, co zaowocowało ponad 300 publikacjami naukowymi.

Rodzaje Grantów:

• Granty Badawcze: Dla doświadczonych badaczy, z kwotą do 250 000 zł, na inicjowanie i prowadzenie badań naukowych.
  • Granty Promotorskie: Dla kandydatów pragnących uzyskać tytuł doktora, z kwotą do 100 000 zł.

Kto Może Aplikować? Konkurs skierowany jest głównie do lekarzy, badaczy zajmujących się tematyką żywienia oraz dietetyków.

Ważne terminy:

• Abstrakty: Do 30.04.2024.
  • Pełne Wnioski Grantowe: Do 30.07.2024 (po pozytywnej decyzji Rady Naukowej Fundacji
  • Finalne decyzje: ok. listopada 2024 roku

Preferowane Obszary Tematyczne w 2024 Roku:

• Współwystępowanie czynnościowych zaburzeń przewodu pokarmowego i alergii na pokarm u dzieci.
  • Niedożywienie u dzieci z chorobami infekcyjnymi i przewlekłymi.
  • Wpływ leczenia żywieniowego doustnego i/lub dojelitowego w szpitalu i po wypisie na rehabilitację i rekonwalescencję.

Projekty związane z powyższą tematyką otrzymają dodatkowe 5 punktów do punktacji ogólnej. Rozpatrzone zostaną jednak wszystkie wnioski związane z żywieniem człowieka, które spełniają warunki konkursowe.

Dodatkowe Informacje: Wszystkie niezbędne dokumenty i regulamin konkursowy dostępne są w zakładce Konkurs Grantowy | Fundacja NUTRICIA 🌐.