Kolejna uczelnia w projekcie dot. studiów medycznych!

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie oraz Uniwersytet Medyczny w Lublinie dołączają do grona uczelni, których studenci mają obowiązkowe zajęcia z leczenia żywieniowego. Od roku są one prowadzone na Śląskim Uniwersytecie Medycznym, a od 2 lat na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

Uczestnicy zajęć będą uczeni m.in. tego, jak wykonać ocenę stanu odżywienia pacjenta czy zakwalifikować go do żywienia dojelitowego.

Aktualnie większości medyków brakuje wiedzy na temat prowadzenia opieki żywieniowej, a 80% pacjentów nie otrzymuje zalecanego im leczenia żywieniowego, co przekłada się na gorsze wyniki stosowanej terapii.

Inicjatorem akademickiego programu żywieniowego jest Fundacja Nutricia, która w tym celu uruchomiła specjalny grant. Fundacja m.in. użycza uczelniom fantomów do nauki żywienia dojelitowego imitujących osobę dorosłą i dziecko, profesjonalny analizator składu ciała czy symulator odczuć starszych, który to sprzęt pomaga studentom w nauce praktycznych umiejętności.

Bez żywienia nie ma leczenia, dlatego jesteśmy dumni, że możemy przyczyniać się do edukowania w tym zakresie przyszłych lekarzy, pielęgniarek i farmaceutów!