Wyniki konkursu grantowego 2023

Procedura wyboru projektów badawczych w ramach Konkursu Grantowego 2023 dobiegła końca. W tym roku Rada Naukowa Fundacji wytypowała 3 wnioski. Oto projekty badawcze, które będziemy finansować przez najbliższe dwa lata:

1. The effect of low advanced glycation end product diet on bone health and cardio-metabolic parameters in obese postmenopausal women: a randomized controlled trial, którego autorką jest dr Małgorzata Jamka z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu z Kliniki Gastroenterologii Dziecięcej i Chorób Metabolicznych.
  2. Is feeding during therapeutic hypothermia safe and can improve outcomes in infants with hypoxic-ischaemic encephalopathy: a randomized controlled study, którego autorką jest Parfenchyk Viktoryia z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.
  3. Vitamin supplementation in cystic fibrosis in the era of modulators: the impact of vitamin K2 on cardio-metabolic health – a randomised double-blind placebo-controlled trial, którego autorką jest Prof. dr hab. n med. Aleksandra Lisowska, UM Poznań: Klinika Diabetologii, Auksologii i Otyłości Dziecięcej.

Wszystkie wnioski przygotowane zostały w modelu badania randomizowanego (RCT) i mają szansę zmienić praktykę kliniczną!